Deoro sklep z markizami, roletami, żaluzjami

cleanAIR

Jak skutecznie chronić się przed smogiem i alergenami?

Dla komfortu pracy i życia, bezpieczeństwa i zdrowia konieczne jest zapewnienie czystego powietrza w naszych mieszkaniach. Jest to szczególnie istotne, ponieważ większość z nas spędza 90% swojego czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Poprzez zastosowanie produktów ograniczających przenikanie wszechobecnych alergenów i smogu do wnętrza budynków, możemy cieszyć się zdrowym i czystym powietrzem, a tym samym pozytywnie oddziaływać na nasze zdrowie.

We współpracy z firmą FAKRO proponujemy nowoczesne produkty z rodziny cleanAir. W jej skład wchodzą ręcznie i automatycznie sterowane rolety filtrujące oraz montowane na oknie ramki filtrujące. Produkty te, posiadają membranę RESPILON AIR®.

Membrana filtrująca cleanAir

Membrana filtrująca to bardzo gęsta sieć zawierająca włókna o średnicy 50-150 nanometrów. Nanowłókna są niezwykle silne i tworzą zwartą, mocną konstrukcję, dzięki temu mogą zatrzymać nawet najmniejsze cząsteczki stałe i ciekłe. W praktyce oznacza to, że membrana i jej unikalne funkcje filtrowania zapewniają doskonałą i niezawodną ochronę przed smogiem, drobnoustrojami i alergenami chroniąc zdrowie Twoje i Twojej rodziny.

Membrana filtrująca

Zbudowana z warstw nanowłókien membrana RESPILON AIR®, chroni dom i jego mieszkańców przed smogiem, różnymi zanieczyszczeniami oraz alergenami, jednocześnie zapewniając ciągły dopływ czystego powietrza.

Membrana filtrująca – działanie

Wykres działania membramy

 

 

Roleta filtrująca cleanAir

Rolety filtrujące

Roleta posiada membranę z nanowłókna RESPILON AIR® ułożonego warstwowo i tworzącego gęstą, wytrzymałą sieć. Szczelnie
połączona jest z konstrukcją ramy markizy, co pozwala na niespotykany dotychczas poziom ochrony Twojego domu i rodziny.

Roleta z membramą

Ochrona przed smogiem

Dzięki takiej budowie skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia powodowane przez dym czy spaliny, ograniczając ich stężenie we wnętrzu pomieszczenia. Ważne jest to szczególnie w zimie, w okresach grzewczych, w których ilość zanieczyszczeń w powietrzu jest znacznie przekroczona. Można szeroko otworzyć okna i przewietrzyć pomieszczenie bez obawy o zanieczyszczenia.

Ochrona przed alergenami

Produkty chronią nie tylko przed smogiem, ale także alergenami, bakteriami, wirusami, grzybami czy kurzem, dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla alergików, którzy wiosenną i letnią porą negatywnie odczuwają pylenie roślin.

Ochrona przed upałem

Zamontowana na oknie markiza to także doskonała ochrona przed przegrzaniem wnętrza w czasie upałów. Ogranicza konieczność stosowania drogiej i energochłonnej klimatyzacji.

Ochrona przed owadami – funkcja moskitiery

Budowa rolety spełnia dodatkowo funkcję moskitiery stanowiąc niezawodną zaporę dla uciążliwych insektów. Spokojnie możemy uchylić okno do przewietrzenia i nie obawiać się kłopotliwych skrzydlatych gości z zewnątrz.

 

Sterowana ręcznie, elektrycznie 230V oraz 12V za pomocą napędów solarnych.

 

Ramka filtrująca cleanAIR

Ramka filtrująca

Ramka zbudowana jest z profili aluminiowych, w których szczelnie zamontowana jest membrana z nanowłókien RESPILON AIR®. Ramka posiada uszczelkę zapewniającą dodatkową szczelność między produktem filtrującym, a ościeżnicą okna. Dzięki zastosowaniu specjalnych zaczepów możemy ją łatwo i bezinwazyjnie umieścić na ościeżnicy okna. Ramka posiada także specjalny uchwyt ułatwiający jej montaż i demontaż. Wszystkie zalety membrany filtrującej oraz łatwość montażu to niewątpliwie atuty ramki filtrującej cleanAir.

 

Ochrona przed smogiem i alergenami

Siatki nanowłokien zatrzymują chorobotwórcze zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Cząsteczki szkodliwych substancji zawarte w smogu i spalinach, a także powodujące alergie pyłki roślin są zatrzymywane przez membranę na zewnątrz. Wewnątrz domu można oddychać świeżym i czystym powietrzem.

Ochrona przed owadami i kurzem

Ramka filtrująca stanowi skuteczną ochronę także przed owadami czy uciążliwymi insektami oraz wszędobylskim pyłem i kurzem. Umożliwia swobodne otwarcie okien i wietrzenie pomieszczenia bez obawy, że do wnętrza dostaną się „skrzydlaci goście”.

Ochrona przed smogiem i owadanu

 

Ramka filtrująca dostosowana jest do większości okien fasadowych dostępnych na rynku. Wykonana jest z profili aluminiowych w kolorze białym (RAL 9010). Istnieje możliwość wyboru kolorystyki profili wg palety RAL. Posiada dodatkowe doszczelnienie pomiędzy ramką a oknem.

Ramka filtrująca